Krystaly

 

Už v dávném středověku se přikládal velký důraz magii kamenů. Připisovaly se jim vlivy na úspěch, štěstí,  pomáhaly při různých nemocech a chránily před uhranutím. Pravdou však je, že kameny k nám vysílají svou pozitivní energii, která funguje do dnešních dnů.

 

Pojďme si na některé z nich představit

 

Fluorit - »Kámen géniů« - pomáhá při hledání pravdy, pomáhá při bolesti zubů, chřipce, nemocích jater a nedoslýchavosti.

Granát je kamenem lásky, snižuje agresivitu, přináší slávu a posíleni intelektu. Pomáhá při učení cizím jazykům a porozumění hudbě.

Hematit byl v prstenu talismanem černokněžníků: s jeho pomocí se vyvolávaly mocné síly, kreslily se jím magické kruhy a znaky. Léčil vředy, choroby pohlavní a močových cest.

Hyacint údajně ztrácí lesk před bouří. Oprošťuje od halucinací a melancholie. Býval talismanem kurtizán, jež chránil před otěhotněním.

Chalcedon je kamenem přátelství a štěstí. Pomáhá při porodu, snižuje teplotu.

Chryzopras - zelená odrůda modrošedého chalcedonu. Podporuje fantazii, harmonizuje tělo fyzické, mentální i emocionální. Zklidňuje a posiluje energii.

Jadeit - přináší svému nositeli mír, harmonii, radost a zámožnost. Chrání před smutkem a melancholií. Pomáhá při léčbě ženských chorob a ne plodnosti.

Jantar - přináší lidem narozeným ve znamení Lva spokojenost a vitalitu. Dodává energii, tříbí myšlenky, odstraňuje pocity úzkosti. Narozeným v Býku přináší neštěstí!

Jaspis - symbol vitality a síly. Pokládán byl za »matku všech kamenů« zprostředkující lásku matky Země. Zelený jaspis - heliotrop - byl ochráncem vojáků.

Karneol - kámen krve - zastavuje krvácení, snižuje horečku, odstraňuje trému. Dodává mužnost, probouzí lásku a sympatie, pomáhá při depresích.

Korály byly zasvěceny bohyním Isis a Venuši. Bílý korál očišťuje mysl a bystří rozum. Korály jsou dobrými pro každého. Kdysi se doporučovaly zejména různým vykladačům. Korálové náhrdelníky se nosí proti uřknutí, léčí rány i vředy, zbavují nervového tiku a osvěžují paměť. 

Křišťál přispívá k zvýšení duchovní síly a zdokonalení. Symbol čistoty, světla a nekonečnosti vesmíru - je nejvhodnější ke zhotovení kyvadélka.

Lapis lazuli - »kámen kouzelníků« pomáhá nalézt stezku dokonalého osudu. Ve starém Egyptě posel nebes.

Malachit dodává energii, pomáhá při očních a vředových onemocněních, dysfunkci srdce a při padoucnici.

Obsidián - černé sopečné sklo, symbol energie země a duchovního světla (bílé tečky).

Olivín podporuje inspiraci a soustředění. Uklidňuje a očišťuje mysl. Překoná nejistotu.

Onyx u starých národů přinášel štěstí. Mineralogové jej pokládají za nejstarší kámen světa. Je kamenem pokory, odstraňuje negativní energii.

Opál »Kámen klamných nadějí« kámen snílků, melancholiků a sebe vrahů. Nositele vábí k černé magii a špatným i

Perly jsou symbolem dokonalosti, krásy, čistoty a zrání. Říká se, že přinášejí neštěstí: připomínají slzy. Na nemocném člověku ztrácejí lesk a hynou.

Pyrit je poslem moudrosti a inteligence z nejvyššího vesmírného zdroje.Chrání před černou magií a temnými silami. Napomáhá krevnímu oběhu a dýchání.

Rubín je symbolem ohnivé lásky. Kámen lásky, pravdy a moudrosti. V Indii symbol síly, vášně a vítězství.

Růženín - kámen dobra, zdraví a lásky. Myslete na toho, komu lásku posíláte a třete kámen 33 sekund jemně v dlani.

Safír - nejušlechtilejší drahokam, mystický modrý kámen Jupiterův, ochránce mladých jeptišek. Od 12. století jsou jím osázeny prsteny biskupů.

Sardonyx -  podporuje skromnost, obětavost, ovládání a odvahu. Chrání před nenávistí a lží. Pomáhá při navazování přátelských vztahů.

Smaragd - ochránce námořníků, věštcům pomáhá zvýšit jasnozřivost. Nositelé se dožijí vysokého věku.

Sodalit  - bílé skvrny v modři symbolizují duchovní světlo, zbavuje negativního myšlení, strachu z onemocnění, dodává odvahu.

Topaz je symbol Slunce a jeho energie. Naplňuje pozitivní silou. Přináší lásku, radost a štěstí. Dříve skýtal ochranu před posedlostí, uhranutím a šílenstvím.

Tygří oko -  činí svého nositele odvážným a sebevědomým. Pomáhá léčit astma, deprese a nemoci očí.

Tyrkys - kámen nevinnosti. Zahání nepřátelství.Rovná spory a uklidňuje hněv.

Turmalín - chrání před otravou, usnadňuje porod, léčí dětské choroby a upravuje arytmii.

Vltavín odstraňuje únavu, malátnost, mírní bolesti hlavy.

Záhněda - kámen jasnovidců a narkomanů. Podněcuje fantazii, předpovídání budoucnosti.                                     

                                                                                    (Podle dr. Mirky Maškové)

 

Drahé kameny podle barev:

modré kameny získávají věrnost

červené lásku

žluté vyvolávají žárlivost

fialové důvěru a utrpení

zelené sílí naději

Jasné kameny zvěstují radost a světlo.

 

V pondělí máme nosit vždy rubín, v neděli — smaragd a perly jenom v pátek. Diamant, magnet Štěstí, šperk bratří Růže a Kříže, máme pak nosit vždy.

Za léčivý byl vlastně pokládán každý drahý kámen a každému byla přisuzována léčivá moc. Vedle moci totiž drahokamy slibovaly svým majitelům lásku, moc a bohatství. Od nepaměti se též tvrdilo, že ukradené kameny projevují spíše vlastností, a tím i účinky, záporné, a ty, které byly koupeny, nabývaly své moci a kouzla až po mnoha letech.

Skutečným talismanem štěstí a dobra je dobrému člověku kámen darovaný, nebo poctivě zděděný. Říkávalo se též, že ženské kameny nosily štěstí spíše mužům a mužské kameny naopak ženám. Aby člověk docílil svého prohlubujícího spříznění s drahokamem (u prstenu např. při navlékání na prst), musí se snažit vstřebat jeho prostřednictvím neviditelný éter, kterým je ve svých představách obklopen. Éter se má přitom rozlít po jeho těle, nebo se koncentruje v nemocném orgánu a člověk jej pak prostřednictvím drahého kamene má jakoby vydechovat. Aby byl zajištěn ještě větší vliv a účinek drahého kamene na osud člověka, vyrývaly se na něj odnepaměti různé obrazové symboly, například na ametystu medvěd, na berylu žába, na safíru beran atd. Říkalo se jim magické gemy a byly vsazovány do drahých kovů a různých slitin při výrobě šperků na žádost vlastníka takovéhoto klenotu.

Pokud jste si u odborníků zakoupili svůj vyvolený kámen radosti, zdraví, štěstí i lásky, opatrujte ho s největší pečlivostí, jakou si zaslouží. Nezapomínejte s ním komunikovat a několikrát denně, i večer, či v noci, před usnutím anebo, když právě nespíte, ho třete v dlani s upřímnou myšlenkou na splnění svých skutečných splnitelných přání. Jen tak se probudí jeho účinek a sympatie k vaší osobě, jen tak se kámen „otevře začne vám naslouchat a odhalí vám své tajemství...

Z knihy paní Věry Kubištové Škochové děkuji.