Sůl

 

Sůl v ezoterice zastupuje element vzduchu.

 

Nebudu se tímto tématem zaobírat do podrobna. Jen to nejdůležitější, jen tak pro zajímavost : )

Záměrně neuvádím zda jde o sůl mořskou, alpskou a já nevím jakou. V posledních letech se preferuje sůl mořská, před pár lety byla k dostání sůl jen ze solných mlýnů a svůj účel splnila na 100%.

 


K čemu je sůl určená.

Používá se k magickým rituálům, vyrábí se z ní svěcená voda, solíme si s ní potravu, používáme ji k léčbě, k praní, má své místo v kosmetice.

 

To nejdůležitější co v životě máme je zdraví. 

Sůl s jódem je pro nás nepostradatelná. Jak každý ví, jód podporuje funkci štítné žlázy. Sůl s fluorem je dobrá na zuby.

 

Kloktadlo

2 dcl vlažné vody, 1kávová lžička soli - smíchat a použít jako kloktadlo

 

K inhalacím (vzpomínáte?)

Větší mísu nebo hrnec naplňte asi 0,5 l horké vody, přidejte hrst soli. S hlavou zakrytou ručníkem, se nad mísu asi na 20 minut nakloňte a pomalu zhluboka dýchejte. Poté nechte obličej volně uschnout na vzduchu.

 

K  obkladům

potřebujete kousek látky a sůl

 

Z látky si ušijeme podle potřeby ,,polštářek" , který naplníte asi 0,5kg soli. Polštářek pak nahřejte v mikrovlnce nebo na radiatoru (pokud topíte), nebo v troubě, jde o to aby nebyl příliš horký. Používá se na bolest kloubů a zad. Teplá sůl dodává tělu potřebné ionty a prokrvuje tělo.

 

Koupel

Vana s vodou asi 35 - 38°C (jak máte rádi) a 1kg soli

Koupel je velmi vhodná při pocitu vyčerpanosti a špatné náladě. Pokud si zapálíte svíčky a pustíte hudbu co máte rádi je to fakt bomba : )

po koupeli se osprchujte a natřete výživným krémem.

 

Detoxikace

Očistnou kůru si připravíte takto: 10 g soli rozpusťte v 0,5l teplé vody. Do tekutiny namočte starší ponožky, lehce je vyždímejte a navlékněte na nohy. Přes ně si pak ještě natáhněte igelitové pytlíky a staré vlněné punčochy. Teplo, které takto vznikne, urychlí očistný proces kůže. Přes noc se potom škodlivé látky vyplaví z těla potními žlázami na chodidlech.

 

Při chrápání miláčka

Do misky s vlažnou vodou přidejte hrst soli. V zimě dejte misku k topení, v létě k posteli chrápajícího.Jak se bude voda odpařovat dotyčnému nebo dotyčné (chrápou i ženy a děti) by se měly zvlhčit sliznice a chrápání by se mělo zmírnit. (nemám vyzkoušeno, jsem tou šťasnou můj muž nechrápe)

 

Pro zdravý spánek 

Pokud nemáte správně otočené postele (hlava na východ, nohy na západ), doporučuji vyčištění prostoru pod postelí. Jde o očistu geopatogenní zóny. Prostor pod postelí vyluxujte a na plechy nasypte 10kg soli. Po 14 dnech vyměňte.

 

Praní bílého prádla

Pro běžné praní jen místo, prášku na praní přidejte sůl. Asi 1-2 polévkové lžíce. Bez aviváže, prádlo voní čerstvým vzduchem.

Místo aviváže můžete použít vývar z bylinek, třeba levandule

 

Osvěžovač vzduchu

Plátky růží prosypte do sleničky po vrstvách, sůl - plátky - sůl - plátky. Po chvilce budete cítit vůni po růžích.

 

Pročištění domu, bytu

Po nastěhování  do nového příbytku, potřebujeme očistit prostor před minulými nájemníky a jejich energiemi. Do každé místnosti v bytě či domě dejte misku se solí a prostor opustěte. Stačí když ji tam necháte po dobu, kdy odcházíte do zaměstnání. Sůl vysypte do toalety a spláchněte. Rozhodně ji nenechávejte v odpadkovém koši. Tato očista je vhodná i po nepříjemné návštěvě.

 

Ochrana domu před zlými duchy

Sůl se sypala na práh dveří a oken, aby zlý duch nemohl dovnitř.

Pokud se už zlý duch dostal do příbytku, vysvěcovaly se místnosti svěcenou vodou. Což je pramenitá voda s malým obsahem soli

 

Využití soli podle čtenářů

Jako další využití soli je také na proplachování dutin. A to pomocí konvičky nétí, je to jedna z jogových technik.

Děkuji paní nebo slečně Silvii.

 

Pokud znáte další zajímavé využití soli, napište mi,  prosím. Ráda se podělím s ostatními.

Děkuji