Čakry - energetická místa v lidském těle

 

Dnes se hodně mluví o alternativních léčebných praktikách i o tom, jaký má vliv vnitřní energie na naše zdraví a psychickou pohodu. O čakrách už určitě většina z Vás také slyšela, víte, ale co to čakry jsou a jaký mají vliv na naše tělo?

Čakry jsou energetická místa na těle, která se popisují jako rotující víry nebo kruhy. Díky těmto centrům proudí v našem těle energie, která je pro náš život důležitá. Čakry vypadají jako lotosové květy, které jsou navlečené na páteři a spojené energetickými kanály.

Celkem máme 7 základních čaker, ale v některých análech se uvádí až několik tisíc vedlejších. Pokud je jedna z čaker zablokována nebo jakkoli poškozena, dochází k oslabení orgánu čakře příslušnému, ale také dochází k disharmonii samotného jedince a svého okolí. Barva a vibrace čaker je individuální.

Už jen při negativním myšlení si člověk blokuje čakry. Žije-li  v neustálem stresu a je na něj vyvíjen tlak, buď ze strany partnera, nebo náročným studiem, anebo jak se v poslední době velmi často stává i obrovský tlak zaměstnavatelů. Dále pak není čakra v harmonii, například při nemocech a nachlazení. Pak je vhodné uvažovat o pomoci s vyrovnáním čaker.

K léčbě čaker používáme drahé kameny, je v nich obsažena velmi silná vibrace. Každá čakra má svůj kámen. Univerzální křišťál se hodí ke všem čakrám.

Léčba:

Pusťte si meditační hudbu, zapalte si vonnou tyčinku, nebo svíčku. Vybrané, očištěné kameny přiložte na oblast čaker. Uvolněte se a  nechte působit asi 20 minut. Pak kameny sundejte a ještě chvíli, prociťujte svůj zážitek.

Čakry se dají dále harmonizovat cvičením (jógou), meditací, pomocí kyvadla, pastelek a svíček apd.